Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2019

Ο καλύτερος παίκτης του Ολυμπιακού!

Ο Κομίνης! Αυτός ο «διαιτητής» που ακόμη παραμένει στο χώρο για να ξεφτιλίζει το άθλημα όπως και σήμερα στο Καραϊσκάκης. Ο Κομίνης που από το 45΄ και μετά έκανε ότι μπορούσε για να σπρώξει τον Ολυμπιακό προς την πρόκριση. Στο 48΄ ο Κούτρης κάνει αντιαθλητικό τάκλιν στον Ασίγκμπα και δεν αποβάλλεται.  Στο 60΄ ο Σισέ χτυπάει τον Επστάιν μέσα στην περιοχή και δεν δίνεται το πέναλτι. Από το 0-1 και μετά ο τύπος αυτός που παριστάνει τον διαιτητή δεν άφησε την Λαμία να πάρει ανάσα. Πάνω από πέντε φορές έδωσε κόρνερ μετά από εντελώς άστοχο σουτ των Ολυμπιακών! Έδινε πλάγια, φάουλ! Όλα στον Ολυμπιακό μην τυχόν και αποκλειστεί. Στο 85΄ ο Ποντένσε βούτηξε προκλητικά και ο τύπος από την Ηγουμενίτσα έδωσε το πέναλτι. Ντροπή και αίσχος. Παρά τις προσπάθειές του να βιάσει το ποδόσφαιρο, παρά και τα αστεία πέντε λεπτά καθυστερήσεων, απέτυχε και μαζί ξεφτιλίστηκε για πολλοστή φορά.