Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Η σφαγή της χρονιάς από Ευαγγέλου!

Όσα έκανε ο Αθηναίου Ευαγγέλου στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Ατρόμητος-Ολυμπιακός θύμισαν άλλες πολύ βρωμερές εποχές του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Ο  Αθηναίος διαιτητής ξεπέρασε σε εύνοια υπέρ του Ολυμπιακού και τον Σπάθα!
Οι ερυθρόλευκοι «επιστήμονες» δημιούργησαν κλίμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (φωτό) επιτιθέμενοι στον διαιτητή! Τότε έχαναν 1-0 και φώναζαν για ένα έμμεσο που δεν υπήρξε ποτέ.
Αυτό ήταν! Ο Ευαγγέλου μπήκε στην επανάληψη και έπαιξε το απόλυτο 100-0! Έγιναν τρομακτικά πράγματα για να πάρει το ματς ο Ολυμπιακός. Τα φαουλ ήταν 2-15! Ο Μπουσούλαντζιτς αποβλήθηκε χωρίς να κάνει φάουλ! Ο Φορτούνης και ο Τοροσίδης έβριζαν ασταμάτητα διαιτητές και αντιπάλους. Ο Σισέ κλώτσησε εκτός φάσης τον Κουλούρη και δεν αποβλήθηκε. Το φάουλ με το οποίο έγινε το 1-2 δεν υπήρξε ποτέ και στο τέλος ο Βούκοβιτς σκοράρει όντας εκτεθειμένος με την μπάλα να του έρχεται από την πλάτη του Σισέ.
Αδιανόητα και αισχρά πράγματα στο Περιστέρι,  με σκοπό να κερδίσει ο Ολυμπιακός. Τέτοια σφαγή είχε να γίνει χρόνια.