Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018

Διαιτητής απέβαλε τον βοηθό του!

Αθάνατη Ελλάδα! Όλα εδώ γίνονται! Τι εκπληκτικό συνέβη στη Σάμη; Στο γήπεδο του Καραβόμυλου και στην διάρκεια του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ της Σάμης και της Εικοσιμίας (τελικό σκορ 1-1), ο διαιτητής της αναμέτρησης Κιόσης, απέβαλε τον… έναν εκ των δύο βοηθών του!
Το περιστατικό σημειώθηκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης, όταν ο β’ επόπτης, φέρεται να εξύβρισε ποδοσφαιριστή της γηπεδούχου ομάδας!
Το συμβάν αντιλήφθηκε ο παρατηρητής της αναμέτρησης, ακολούθησε ένταση και το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε μετά από μία ώρα καθυστέρηση και τελικά χρέη επόπτη έκανε ο φίλαθλος κ. Βιτωράτος μετά από συμφωνία και των δύο ομάδων.
Τελικά ο αγώνας ολοκληρώθηκε κανονικά, αλλά καταγράφεται στα πιο παράδοξα του τοπικού-και όχι μόνο-ποδοσφαίρου!

Πηγή: inkefalonia.gr